A baba tervezésekor mindenki számára az a legfontosabb, hogy egészséges, erős gyermekük szülessen. A várandósság idején végzett kismama masszázs lehetőséget biztosít a leendő anyukák számára a relaxálásra, a kínzó hát- és derékfájdalmak, illetve a stressz csökkentésére.
A masszázs, mint érintési forma, különleges élettani hatással bír a várandósság alatt is.
A kényeztetés, az ellazulás kinek járna jobban, mint a kismamáknak? Ráadásul, ami jó az anyukának, az jó a babának is.
A kismama masszázs jótékony hatásai:
- Csökkenti a stresszt
A kismama masszázs hatékonyan csökkenti a stresszt, emellett enyhíti a fizikai tüneteket is, mint például a hát- és derékfájdalmakat, továbbá a kismama hangulatára és a mentális egészségére is kedvezően hat. - Enyhíti az ízületi és az izomfájdalmakat
A baba növekedése által a kismama teste változik, az izmok feszesebbé válhatnak, izom görcsösség alakulhat ki. - Felkészíti a kismamát a szülésre
A kismama masszázs része lehet a szülésre való felkészülésnek, hiszen minél relaxáltabb a test, annál könnyebben születhet meg a baba. - Javítja a vérkeringést
Ez azért fontos, mert a keringés javításával a test több oxigént és tápanyagot képest eljuttatni a babához, így segítve a növekedést és a baba fejlődését. - Javítja a nyirokkeringést
A masszázs jó hatással van a nyirokkeringésre, csökkenti az ödémát és a nehéz láb érzését. - Csökkenti a refluxot
A kismama masszázs enyhíti a gyomorégést, azáltal, hogy az idegrendszert ellazítja, illetve csökkenti a gyomor nyomását. - Javítja az alvás minőségét
A masszázs segíthet az ellazulásban, ezáltal pihentetőbb éjszakai alvást is eredményezhet.
Mikortól és meddig alkalmazható a kismama masszázs?
A kérdéssel kapcsolatban nincs egységes szakmai egyetértés. Ami bizonyos, hogy a terhesség első trimeszterében a magzat még igen érzékeny, így érdemes elkerülni az erősebb impulzusokat. Ebben az időszakban maximum a nyak, a karok és a lábak finom masszírozása javasolt.
Egyes szakemberek egészen a teherbeesésétől a szülésig vállalják a kismamák masszírozását, míg sokan úgy vélik, hogy a kismama masszázs a várandósság 12. hetétől, a 28-30. hétig alkalmazható.
Mikor nem javasolt a kismama masszázs?
A kismama masszázs megkezdése előtt érdemes konzultálni az orvossal, főleg abban az esetben, ha a következő tényezők fennállnak:
- veszélyeztetett terhesség
- magas vetélési kockázat
- jelentős vizesedés
- terhességi cukorbetegség
Egyes masszőrök a kismama masszázs előtt orvosi beleegyező nyilatkozatot is kérhetnek, melyre érdemes felkészülni, a felmerülő kérdéseket tisztázni.
Hogyan zajlik egy kismama masszázs?
A kismama masszázs ülő helyzetben, vagy oldalt fekvésben történik, hiszen a nagy pocak miatt a hasonfekvés problémás, és nem is ajánlott. Eltérés van az alkalmazott fogásokban, technikákban is, hiszen sokkal finomabb, gyengédebb mozdulatokkal dolgoznak a masszőrök egy kismama esetében. A gerinc, a hát és a nyak szakaszán, valamint a felső végtagoknál használhatók kicsit erőteljesebb mozdulatok. Felszíni, jóleső simítások gond nélkül végezhetőek a medencetájékon, a gerinc alsó szakaszán, illetve a combokon is. A talp masszírozása szintén csak simító jelleggel lehetséges. Az alsó lábszár masszírozása lehet kissé erősebb, ez vízhajtó hatással bír. A kismama masszázs során a csípő, a vádlik és a combok átmozgatása is jellemző.
A terhesség alatt a női test hatalmas változásokon megy keresztül. A kellemetlen testi tüneteket azonban egy kis tudatossággal könnyedén enyhíthetjük, mint pl. a nyaki fájdalmakat, derékfájást vagy a refluxot. Tökéletes megoldást nyújt az ilyen és ehhez hasonló tünetekre a kismama masszázs, mely nem csak relaxáló, stresszoldó hatással bír, hanem a különböző fájdalmak enyhítésében, sőt akár teljes megszüntetésében is nagy szerepet játszik. A kismama masszázs segíti a leendő édesanyákat fájdalommentesen és egészséges testben felkészíteni a gyermekáldásra, az anyai örömökre.
Oldalunkon a baba, mama kategórián belül megtalálhatja azokat a hirdetőinket, akik foglalkoznak professzionális kismama masszázzsal.